o terapii

Duża część chorób i dolegliwości uznawana jest przez medycynę klasyczną (zachodnią) za przewlekłe lub nieuleczalne, o nieznanej etiologii. Rozwiązaniem jest najczęściej operacja i/lub stosowanie leków do końca życia.

Medycyna naturalna nie tylko zna i potrafi indywidualnie określić przyczyny tych stanów ale ma także rozwiązania na konkretne schorzenia. Głównie dlatego, że jej podejście do człowieka jest holistyczne (całościowe), obejmujące zarówno ciało fizyczne, jak i umysł i duszę. Dzięki jej metodom, możemy także precyzyjnie określić jakie konkretne choroby zagrażają nam w przyszłości i im zapobiegać.

Wymaga to jednak nie tyle dobrej wspólpracy z lekarzem, ile wspólpracy z samym sobą, poznawania siebie, rozwoju i odpowiedzialności za swoje zdrowie wziętej we własne ręce. Brzmi zniechęcająco? Oczywiście, nie jest to łatwe i wymaga wysiłku, ale wprowadzając drobne zmiany, możemy odczuć istotną poprawę samopoczucia i łatwiej będzie nam podejmować kolejne decyzje i być w nich konsekwentnym.

Terapeuta jest naszym pomocnikiem, który wskazuje ścieźkę. Może przez jakiś czas podążać nią z nami, ale tak jak rodzic prowadzący przez jakiś czas swoje dziecko, w końcu pozwala mu być dorosłym i wyposażonemu w niezbędne narzędzia podążać dalej samemu, rozwijać się, uczyć i szukać nowych nauczycieli.

Pozwólmy sobie jeszcze raz dorosnąć i z szacunkiem i miłością zadbać o nasze własne zdrowie.

Terapia

Aby osiągnąć trwały rezultat terapeutyczny zabiegi wykonuje się w seriach, w zależności od stanu zdrowia. Przebieg terapii i ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie podczas konsultacji.

Wszystkie zabiegi, które oferuję, mają działanie terapeutyczne i kosmetyczne, zarówno miejscowo jak i ogólnie. Dążąc do homeostazy (równowagi), organizm oczyszcza się, co bezpośrednio ma wpływ nie tylko na samopoczucie ale także na wygląd skóry i twarzy oraz postawę.

Zabiegi wykonywane są tylko przy użyciu produktów w 100% naturalnych.

zobacz także dział konsultacje oraz zabiegi

Naturalne metody lecznicze nie zastąpią wizyty i porady specjalisty. Mogą być wsparciem terapii klasycznej, działaniem profilaktycznym lub rehabilitacyjnym w dochodzeniu do pełni zdrowia po chorobie.